Tradycyjny model pozyskiwania klienta przez agencje nieruchomości już się wyczerpuje. Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest ok. 17 tysięcy pośredników, do tego wiele osób działa bez uprawnień, ale pod nadzorem osoby posiadającej licencję. Większość z nich to Twoja konkurencja, która korzysta z takiego samego modelu pozyskiwania klientów jak Ty. Obdzwanianie nowych ogłoszeń, które pojawiły się na portalach, wyszukiwanie klientów przez znajomych czy rodzinę, obsługiwanie klienta przychodzącego z zewnątrz, reklama w internecie. Te działania są kosztowne i przestają być efektywne. Ich największe wady to:

  • konieczność poświęcenia dużej ilości czasu na przeglądanie ogłoszeń oraz kontakt z klientem;
  • olbrzymia konkurencja na rynku - sprawdziliśmy, że średnio do 1 osoby wystawiającej ogłoszenie sprzedaży mieszkania w dużym mieście pierwszego dnia dzwoni nawet 30 agentów! Klient w tym natłoku po prostu rzuca słuchawką i nie masz nawet szansy przedstawić swojej oferty;
  • konkurs między agencjami - często klienci uzależniają wybór agencji od jak najniższej marży;
  • brak wyraźnej intencji sprzedającego - klient umawia się na spotkanie, nie będąc do końca zdecydowanym na sprzedaż nieruchomości;
  • tracenie czasu na urealnienie oczekiwań sprzedającego w odniesieniu do ceny sprzedaży mieszkania - nierealne oczekiwania wynikają często z braku znajomości rynku. Klienci są podejrzliwi i nie ufają agentom.

Powyższe wady sprawiają, że zaledwie niewielki procent wszystkich klientów agencji w ogóle podpisuje umowę pośrednictwa. Czasu straconego na poszukiwanie dotychczasowych klientów nie odzyskasz, ale możesz podjąć kroki, które sprawią, że będziesz podpisywał więcej umów. Wystarczy podjąć z nami współpracę.

Nowe i skuteczne podejście do zdobywania leadów - współpracuj z SonarHome!

Jesteśmy znani z zakupu mieszkań w modelu iBuyingowym. Kiedy zakładaliśmy naszą firmę, nie sądziliśmy, że na rynku znajduje się tak wiele osób chcących szybko sprzedać mieszkanie. Obecnie zgłaszają się do nas klienci z ponad 20 miast w Polsce. Niestety nie jesteśmy w stanie kupić wszystkich mieszkań. Dlatego zwracamy się do Ciebie, proponując innowacyjny model pozyskiwania leadów.

Jak to działa? 3 proste kroki pozyskania klienta z SonarHome

1. Klient zgłasza do nas swoje mieszkanie, po czym przeprowadzamy z nim rozmowę weryfikacyjną. Upewniamy się, że mamy do czynienia z właścicielem lub pełnomocnikiem, dopytujemy o szczegóły nieruchomości. W tej rozmowie pytamy również klienta, czy byłby zainteresowany niezobowiązującą rozmową z poleconą przez nas agencją nieruchomości w sytuacji, jeżeli my jednak nie kupimy jego mieszkania.

2. Jeśli my nie decydujemy się na zakup nieruchomości klienta, a klient jest zainteresowany wsparciem w procesie sprzedaży i chce porozmawiać ze specjalistą, za zgodą przekazujemy dane sprzedającego wybranej przez nas agencji.

3. Od razu po rozmowie z klientem otrzymujesz od nas powiadomienie z danymi klienta oraz podstawowymi informacjami na temat mieszkania. Teraz wystarczy, że szybko podejmiesz kontakt z klientem i przedstawisz korzyści ze współpracy z Tobą!

Co zyskasz, współpracując z SonarHome?

  • klientów, których jeszcze nie ma na rynku - ponad 80% osób, które się do nas zgłaszają, jeszcze nie wystawiło ogłoszenia na żadnym portalu, ani nie współpracuje z żadnym agentem - duża szansa na umowy na wyłączność;
  • czas - otrzymujesz od nas dane kontaktowe klienta gotowego do sprzedaży mieszkania. Nie musisz przy tym poświęcać czasu na weryfikację tych danych - zrobiliśmy to za Ciebie! Razem z nimi otrzymujesz pakiet podstawowych informacji na temat sprzedawanej przez klienta nieruchomości;
  • zwiększenie skuteczności działań - zwiększa się liczba podpisanych umów w stosunku do bazy klientów;
  • klient otrzymuje od SonarHome wstępną wycenę nieruchomości, więc poznaje realia rynku;
  • stajesz się agencją poleconą przez firmę, której klient zaufał.

Brzmi zachęcająco? Dodajmy do tego prosty w obsłudze panel agencyjny SonarHome, do którego wrzucane są świeże leady! Przejrzyste warunki współpracy sprawiają, że współpracuje z nami już wiele agencji nieruchomości. Do każdej z nich podchodzimy indywidualnie, aby współpraca okazała się owocna dla każdej ze stron.

Chcesz rozpocząć z nami współpracę? Umów się na rozmowę telefoniczną bezpośrednio z naszym dyrektorem operacyjnym Antonem Bubielem.

Myślisz o sprzedaży mieszkania?

Skorzystaj z naszej darmowej wyceniarki i dowiedz się, ile może być warte.

Wyceń nieruchomość

Średnia ocena: 5.0. Głosy: 1